Kodėl turėčiau šokti su parašiutu?
Į šį klausimą galima atsakyti keliais argumentais – tai beribės laisvės pojūtis, tai skrendantis žmogus, tai saugu, taip įveikiamos visos baimės, taip pajuntami neįtikėtini dalykai. Tai tik žodžiai, tačiau norint sužinoti šių žodžių prasmę, būtina išbandyti šuolį parašiutu!
Ar šokti su parašiutu bus baisu?
Taip, šokti su parašiutu bus baisu. Aukščio baimė ir baimė to, kas nepatirta, yra natūralūs psichologiniai veiksniai. Prieš šuolį jus užplūs jaudulys, šuolio metu – įspūdžiu banga bei virpulys. Mėgaukitės tuo!
Kokį šuolį geriau pasirinkti, savarankišką „Static-line“ ar „tandem“
Tai priklauso nuo to, ką jūs norite patirti. Savarankiškas „static-line“ šuolis atliekamas iš 1000-1200 metrų aukščio. Iššokus iš lėktuvo nėra laisvo kritimo, parašiutas išsiskleidžia pats, pačiam reikia valdyti parašiutą su instruktoriaus pagalba radijo ryšio priemonėmis. Platesnis „static-line“ aprašymas čia.„Tandem“ šuolis nuo „static-line“ skiriasi tuo, kad iš lėktuvo šoksite su instruktoriumi, patirsite laisvą kritimą, o vėliau, išsiskleidus parašiutui, kaip ir „static-line“ atveju sklandysite parašiutu, kol pasieksite žemę. Šiuo atveju parašiutą valdysite ne jūs, bet instruktorius. Tiesa, jei instruktoriaus nuotaika gera, jis jums leis pavairuoti parašiutą. Platesnis šuolio „tandem“ aprašymas čia.
Jei man patiks šuolis, kaip aš galėsiu išmokti šokinėti su parašiutu savarankiškai?
Jei supranti, kad be šuolių nebegali, susiek su mumis el. paštu
info@suoliai.lt arba telefonu +370 681 11077 ir mes aptarsime detales, kada galėsi pradėti pagreitintą parašiutininkų rengimo (AFF) programą Šiaulių parašiutininkų klube.
Ar aš tampu Šiaulių parašiutininkų klubo nariu?
Bet kuris asmuo, besinaudojantis Šiaulių parašiutininkų klubo teikiamomis paslaugomis tampa Šiaulių parašiutininkų klubo nariu Paslaugos teikėjo įstatų ir visuotinio narių susirinkimo nustatyta tvarka. Įstatų ir Visuotinio narių susirinkimo nustatyta dalis paslauga besinaudojančio asmens mokamų įmokų yra skiriama nario mokesčiui sumokėti
Ar reikalinga išankstinė registracija norint atlikti šuolį?
Išankstinė registracija pageidaujama, kadangi tokiu būdu yra suplanuojamas šuolių laikas. „Tandem“ šuolio atveju registruojantis šuoliui išsiaiškinami reikšmingi dalykai (jūsų svoris, jūsų pageidavimai, užsirašomi dovanų kupono duomenys, jūsų vardas, kontaktiniai duomenys, pageidaujamas šuolio laikas ir kt.). Tuo atveju, jei neužsiregistruosite, gali būti, jog atvykę į aerodromą, tą dieną dėl instruktorių ir lėktuvų užimtumo neturėsite galimybės iššokti. „Static- line“ šuolio atveju instruktažas paprastai pradedamas šeštadienį 9.00 val. ir vedamas grupei asmenų, todėl siekiant žinoti žmonių skaičių ir norint susiplanuoti sklandų darbą, išankstinė registracija taip pat pageidaujama. Registracija atliekama telefonu +370 681 11077 arba el. paštu info@suoliai.lt
Kiek laiko reikės skirti šuoliui parašiutu?
Šuoliui „Static-line“ reikėtų skirti didžiąją dienos dalį. „Tandem“ šuoliui reikėtų skirti apie 2 valandas, skaičiuojant nuo atvykimo į aerodromą. Visais atvejais šuolis gali neįvykti ir būti atidėtas dėl blogų oro sąlygų arba techninių priežasčių.
Kiek trunka instruktažas prieš šuolį?
„Static-line“ instruktažas trunka apie 2 valandas, jis vedamas grupei asmenų. „Tandem“ šuolio instruktažas trunka apie 15 minučių, jis vedamas individualiai prieš pat šuolį.
Ar yra amžiaus apribojimai?
Šuolius gali atlikti asmenys nuo 18 metų. Nuo 14 metų asmenys gali atlikti šuoli, jei jų svoris yra didesnis nei 40 kg ir yra rašytinis bent vieno iš tėvų sutikimas (sutikimas užpildomas prieš šuolį kartu su kitais dokumentais).
Ar yra svorio apribojimai?
Norint atlikti šuolį „static-line“ parašiutu, Jūsų svoris neturi viršyti 120 kg su apranga. Norint atlikti šuolį „tandem“ parašiutu, Jūsų svoris su apranga neturi viršyti 100 kg.
Kokius dokumentus reikia turėti atvykus atlikti šuolio?
Reikia turėti asmens dokumentą su nuotrauka (tinka asmens tapatybės kortelė, pasas arba vairuotojo pažymėjimas). Jei turite internetu ar fizinėse pardavimo vietose įsigytą šuolio kuponą, reikalingas ir jis. Prieš šuolį Jums reikės užpildyti sveikatos būklės deklaraciją ir prašymą atlikti šuolį, o taip pat pasirašyti, kad esate išklausę instruktažą, po to kai jis bus pravestas.
Kokius rūbus reikia vilkėti?
Labiausiai tinka sportiniai rūbai ir sportinė avalynė.
Ar galima vartoti alkoholį prieš šuolį ar būti kitaip apsvaigus?
Alkoholio ir kitų svaiginamųjų medžiagų vartojimas prieš šuolį bei buvimas apsvaigus yra griežtai draudžiami. Apsvaigusiems asmenims jokio tipo šuolių atlikti neleidžiame.
Ar šuolio metu galiu naudotis savo video kamera arba fotoaparatu?
Deja, negalima nei „static-line“, nei „tandem“ šuolių atvejais. Tai būtų labai nesaugu, kadangi kamera gali įsipinti į parašiuto stropas ir sukelti pavojų tinkamam parašiuto skleidimuisi ar gali įvykti kitos nenumatytos situacijos, kurios kelia pavojų tinkamam parašiutinės sistemos veikimui, o tuo pačių ir sveikatai ar net gyvybei.
Ar šuolis gali būti nufilmuotas arba nufotografuotas, jei taip, kaip tai vyksta?
Gali būti nufilmuota tik dalis „Static-line“ šuolio, jums išlipant iš lėktuvo. Dėl to reikia atskirai ir iš anksto susitarti su operatoriumi, kuris jūsų šuolio metu bus lėktuve. Jūsų sklendimo nufilmuoti galimybės nėra.„Tandem“ šuolis gali būti nufilmuojamas ir nufotografuojamas. Filmavimas gali būti atliekamas tiek instruktoriaus, su kuriuo Jūs atliekat šuolį, tiek oro operatoriaus.
Instruktorius jūsų šuolį filmuoja video kamera, kuri specialiu laikikliu yra pritvirtinta prie instruktoriaus rankos. Video pavyzdį rasite čia.
Oro operatorius Jūsų šuolį filmuoja video kamera, o fotografuoja profesionaliu fotoaparatu, kurie yra pritvirtinti prie šalmo. Video ir nuotraukų pavyzdį rasite čia.
Kokiais lėktuvais skraido Šiaulių parašiutininkų klubas?
Šiaulių parašiutininkų klubas naudoja du lėktuvus. Iš lėktuvo AN-2 vyksta „Tandem“ ir „Static – line“ šuoliai, iš lėktuvo Cessna182P vyksta „Tandem“ šuoliai.
Kokios parašiutinės sistemos naudojamos šuoliams atlikti?
Šiaulių parašiutininkų klube naudojamos parašiutinės sistemos, kurios tinkamos atlikti numatytų tipų šuolius. Prieš kiekvieną šuolių sezoną bei sezono metu parašiutinės sistemos inspektuojamos kvalifikuotų specialistų, apie tai pažymint parašiutinių sistemų dokumentuose. Todėl naudojama parašiutinė įranga neabejotinai yra tinkama ir saugi.
Ką daryti ir kas nutiks, jei parašiutas neišsiskleis?
Jei pagrindinis parašiutas neišsiskleis ar išsiskleidęs nebus tinkamas nusileisti, yra panaudojamas atsarginis parašiutas. Jei šoksite „Tandem“ šuolį, tai visus reikiamus veiksmus atliks instruktorius. Jei šoksite „Static-line“ šuolį, per 2 valandų instruktažą, sužinosite ir tai, kaip atpažinti netinkamą leistis pagrindinį parašiutą, kokių spalvų būną atsarginiai parašiutai, ir kaip juos išskleisti bei ką daryti su netinkamu pagrindiniu parašiutu. Žinotina, kad visose parašiutinėse sistemose yra specialūs prietaisai (AAD), kurie automatiškai išskleidžia atsarginį parašiutą, jei pagrindinis parašiutas reikiamame aukštyje dar nėra išsiskleidęs.
Kas nutiks ir ką daryti, jei neišsiskleis nei vienas parašiutas?
Nemeluosime jums. Pasaulinėje parašiutizmo praktikoje yra pasitaikę tokių atvejų ir jie yra įmanomi. Tai pats blogiausias įmanomas šuolio scenarijus. Jei taip nutiks, jūsų šuolis niekada nesibaigs…Šiaulių parašiutininkų klube tokio atvejo nėra buvę. Be to, šuolių saugumo užtikrinimui skiriame pakankamą dėmesį ir naudojame šuoliams tinkamą įrangą, todėl toks scenarijus praktiškai neįmanomas.
Gera žinia ta, kad statistiškai yra didesnė tikimybė laimėti loterijoje milijoną, nei įvyks aukščiau aprašytas scenarijus.